30. října 2011

Dnešní neděle je 19.po sv.Trojici a já vás všechny vítám  ve shromáždění, prázdninové hosty i domácí. Je pátá neděle v měsíci a bohoslužby se konají ještě v 10°° v Litobratřicích.

Večer není nešpor ani program v Kruhu. Jsou školní prázdniny , bratr farář má řádnou dovolenou.

Zítra 31.10 je den REFORMACE – Martin Luther v roce 1517 zveřejnil 95 tezí, i když se k tomuto výročí neshromáždíme,chci to připomenout. Na Blažkově jsme o tom letos měli část programu.

Jistě jste si všimli, že chybí před kostelem škrabák. Ztratil už svůj význam a v zimě s ním byly problémy, namrzal a klouzal. Teď na podzim se plnil listím, bude pro mě snadnější údržba.

Děkuji bratřím, kteří tuto práci vykonali.

V příštím týdnu:

–úterý: v 19°° se koná pravidelná porada staršovstva , prosím presbytery,aby se podepsali a připojili poznámky do programu. Kniha leží na stole pod kruchtou.

–středa: dopoledne se schází v Kruhu mateřské centrum Medvídek od 9°°

14.45         se sejdou starší děti na faře k biblické hodině

20°° kroužek učitelů NŠ

–čtvrtek: v 17°° zahájíme na faře biblické hodiny pro dospělé

19°° zkouška zpěvu v Kruhu

–pátek: ve 13°° se sejdou mladší děti na faře ke své biblické hodině

a 15,15 bude konfirmační cvičení

V pátek mimořádná akce pořádaná Mateřským centrem Medvídek – „Africké bubnování a Body percussion“

Rozpis akce je na nástěnkách – ve 14, v 16 a v 18 hodin;  pro děti 6-11, rodiče s předškoláky a pro velké 12-99 se vstupným 35,- a 90,-Kč.

Akci vede Jirka Bouda, který se bubnování učil mj. i v Africe.

Čtěte také na nástěnce před kostelem pozvánky z Nosislavi na zajímavé přednášky a besedy.

příští sobotu 5.11. Celocírkevní setkání učitelů NŠ v Kolíně

příští neděli 6.11. odpoledne ve 14.30 bude v Břeclavi instalován za faráře br.Jan Zámečník . Kdo jste se ještě nerozhodli,že pojedete,učiňte tak po bohoslužbách.

Budeme se také domlouvat na dopravě,zatím to vypadá,že pojedeme auty.

na sobotu 12.listopadu je svolán do Brna konvent našeho seniorátu (za Miroslav br.fr., J.Mach, J.Šimšová a E.Férová)

stejný den večer bude v našem sboru na návštěvě sestra synodní kurátorka Lia Valková. Počítejte s užitečnou besedou s nejvyšším laickým představitelem naší církve.

Jarmila Šimšová