7. února 2016

neděle Estomihi – Buď mi, Pane, pevnou skálou, lidově zvaná Masopustní

-přivítání

-bohoslužby v 10.00 v Litobratřicích a v 14.00 v Troskotovicích

-v 17.00 jsme zváni do našeho kostela na ekumenickou pobožnost, kázáním poslouží bratr Josef Dvořák, římskokatolický farář z Hostěradic, účast přislíbili bratr farář Pavel Merta z Miroslavi a bratr jáhen Šmeral z Oleksovic. Po nešporu budeme mít možnost posedět s přáteli v Kruhu při malém občerstvení. Za jeho přípravu již nyní ochotným sestrám děkuji.

-dnes byl křtem svatým přijat do obecenství lidu Páně a do našeho sboru Ondřej Jan Kolman, syn Marcely Čechové a Ondřeje Kolmana z Troskotovic. Celé rodině přejeme radost z děťátka a Boží milost a požehání do příštích dnů.

V úterý se konala pravidelná porada staršovstva, z jednání sdělujeme:

• JJ schválila žádost našeho sboru o půjčku na rekonstrukci fary ve výši 750 000Kč.
  • Staršovstvo rozhodlo, že VSS se uskuteční v neděli 13. 3. 2016, VSS bude volební pro polovinu členů staršovstva. Děkujeme všem, kteří navrhli kandidáty, volební komise je v nejbližší době osloví a staršovstvo sestaví kandidátku.
  • Celocírkevní sbírka na podporu církevního tisku se uskuteční 21. 2. 2016.
  • V tomto týdnu začíná postní období, jako každý rok i letos se budeme scházet v postní  pátky v 18.00 ke zpívání písní z Taizé a ke ztišení. Začínáme tento pátek 12. února v 18.00 a srdečně všechny zveme, ztišení se zpěvem trvá 25 minut. Páteční postní sbírky jsou určeny na pomoc ženám v Etiopii.
  • Staršovstvo děkuje za dary na opravu fary a velmi si váží vaší obětavosti. Doteď bylo darováno 18 000 Kč. Děkujeme a připomínáme, že je možno dar vložit buď do pokladničky-kostelíčka, nebo sestře pokladní, případně poslat na účet sboru. Dar je odčitatelnou položkou z daní.

Týden ve sboru

středa             9.00                 RC Medvídek

13.27               sestry seniorky odjíždí linkovým autobusem na výstavu

regionální umělců do Moravského Krumlova a srdečně

zvou i další zájemce

15.45               biblická hodina mladších dětí

16.45               biblická hodina starších dětí

20.00               kroužek učitelek NŠ, tentokrát u Šimšů

čtvrtek            9.30                 biblická hodina pro dospělé, srdečně zveme i další, kdo

mají dopoledne volno, probíráme Skutky apoštolů

17.00               konfirmační cvičení

pátek              16.00               Výtvarná dílna v Kruhu, zveme děti bez rozdílu věku

18.00               ztišení s písněmi z Taizé

18.30               zkouška pěveckého sboru

sobota             19.00               setkání mládeže

Za týden, v první postní neděli jsme zváni k bohoslužbám s VP v 8.30 a v 17.00 na nešpor a do Kruhu, kde nám bratr farář sdělí své dojmy z farářského kurzu.

Nyní prosím bratra faráře o poděkování a pak o vyslání dětí do NŠ.