12. listopadu 2017

1. neděle po svaté Trojici

-pozdrav

-dnes byla křtem přijata do společenství lidu Páně Vanessa Entlerová, radujeme se spolu s celou rodinou a Vanessce i rodině přejeme radost z učiněného rozhodnutí a Boží lásku a požehnání do dalších dnů. Rodina nás zve na kávu a pohoštění do Kruhu po bohoslužbách.

-v 10.00 se konají bohoslužby v Bohuticích

– zveme vás na nešpor a do Kruhu, program o studijním pobytu v Texasu v USA si připravila sestra Tereza Ryšavá, začátek je v 17.00 hodin

-na varhany nás doprovází bratra Jan Ryšavý, děkujeme také všem, kteří se podílejí na přípravě bohoslužeb u nás i v kazatelské stanici

-sdělujeme vám smutnou zprávu: v pátek zemřela sestra Zdenka Chaloupková, pohřební rozloučení se uskuteční v sobotu ve 14.00 zde v kostele. Dnes jsme také dostali zprávu, že zemřel bratr Milan Novák (manžel sestry MartyNovákové), pohřební shromáždění se bude konat v pátek 17. 11. ve 14.00 v modlitebně v Bohuticích. Zarmouceným rodinám vyprošujeme posilu a pevnou naději.

v úterý se konala pravidelná porada staršovstva

-starší schválili záměr prodat litobratřickou modlitebnu za odhadní cenu 150 000 Kč

-bylo rozhodnuto opravit sokl na kostele, který ničí déšť či sníh dle připomínek památkářů

-na základě podnětu z řad členů sboru bylo rozhodnuto, aby do pokladničky – kostelíčka byly dávány podněty a připomínky k programu bohoslužeb, kruhu apod.

-informace ze staršovstva budou umístěny zároveň na sborovém webu v kolonce  Dokumenty „informace ze staršovstva“

Týden ve sboru

Úterý                         9.00                setkání maminek s farářem u Sedláčků

18.00              konfirmační cvičení

Středa                       9.00                RC Medvídek

odpoledne biblické hodiny dětí

Čtvrtek                     9.30                biblická hodina pro dospělé

Pátek                         dopoledne vykoná br. far. Pobožnost v DD Božice, zájemci o cestu s ním, prosím přihlaste se u br. faráře.

1. 00 pohřební shromáždění (M. Novák (v Bohuticích)

Zkouška zpěvu tento týden nebude.

Sobota                       14.00              pohřební shromáždění (Z. Chaloupková) v Miroslavi

Vyřizujeme vám pozdravy od manželů Ambrožových z Prosiměřic a od obyvatel a pečovatelů ze střediska Diakonie Mirandie v Brumovicích, kde bratr farář vykonal v pátek radostné bohoslužby.

Děkujeme sestrám za přípravu pohoštění pro účinkující na koncertu minulou nedělí a vyřizujeme jim i sboru velké poděkování.

V sobotu se konal konvent našeho seniorátu, informace sdělíme příští neděli.

Sbírka dnešní neděle je určena po třeba našeho sboru, děkujeme také za salár a dary sboru.

Za týden se sejdeme, dá-li Pán, na bohoslužbách v 8.30, v 10.00 v Litobratřicích, kde se uskuteční poslední bohoslužby v modlitebně, odpoledne v Moravském Krumlově a vpodvečer na nešporu a v Kruhu.