17. prosince 2017

třetí adventní neděle

-přivítání

-na varhany nás doprovází bratr Radek Fér, děkujeme také všem, kteří se podílejí na přípravě a průběhu bohoslužeb

-zveme vás vánoční koncert, který se koná v našem kostele dnes odpoledne. V podání Pěveckého souboru dospělých z Mašovic a pod vedením sestry Růženy Bětíkové zazní písně z repertoáru Spirituál kvintetu, Hradišťanu, sourozenců Ulrychových a další vánoční písně. Začátek je v 16.00 hodin, vstupné je dobrovolné. Děkujeme sestrám, které na odpoledne připravují pohoštění

-bratr farář vykonal ve středu bohoslužbu na vánočním setkání středisek diakonie Betlém v Morkůvkách; a ve čtvrtek pobožnost s VP u bratra Emila Šimši, děkujeme bratru faráři za službu i všem, kteří se s ním setkání zúčastnili

-vyřizujeme vám pozdravy od manželů Zahrádkových a sestry Ďurkové z Habětic a od sestry Novákové z Jevišovky, navštívili jsme je ve čtvrtek

-z modlitebny v Litobratřicích bylo odstěhováno vybavení a je uskladněno v domě u sestry Zdenky Havlové, za stěhování děkujeme bratru Vlastimilu Férovi a Jaroslavu Ryšavému. V modlitebně jsou k dispozici dvoje stará funkční kamna na pevná paliva, pokud by někdo měl zájem, informujte se po bohoslužbách u bratra faráře nebo bratra Féra.

Týden ve sboru

Úterý                             9.00            setkání maminek s farářem u Sterziků

18.00          konfirmační cvičení

Středa                           9.00            RC Medvídek

13.30          seniorky

Tento týden nebudou biblické hodiny dětí ani dospělých.

Čtvrtek                         18.30          zkouška pěveckého sboru

Příští neděli je Štědrý den, sejdeme se, dá-li Pán, na bohoslužbách v 8.30, v pondělí na Boží hod budou bohoslužby s VP a na Štěpána bohoslužby mládeže, začátek je vždy v 8.30 hodin. Na všechna shromáždění srdečně zveme.

Vánoční sborové listy vám předají presbyteři, členům sboru v diaspoře již byly rozeslány, pokud chcete list také pro své přátele mimo sbor, jsou k dispozici při vycházení. Děkujeme za jejich přípravu bratru faráři i sestrám Jiřině Uhříkové, Lucii Férové a Lii Ryšavé.

Minulou neděli byla ukončena sbírka na knihy pro děti z NŠ, děkujeme vám za štědrost, celkem bylo vybráno 5 473 Kč. Děkujeme také dětem a učitelkám NŠ za přípravu dětské vánoční slavnosti na aktuální, přesto biblické, téma.

Dnešní sbírka je určena na potřeby sboru, sbírka na Boží hod je celocírkevní a je určena pro bohoslovce a na vikariát.

Po bohoslužbách jsme zváni do Kruhu na setkání a občerstvení.