4. listopadu 2018

Milí bratři a sestry,milá mládeži,

je 23.neděle po sv.Trojici a také já Vás domácí i hosty vítám při těchto bohoslužbách.

Vítáme mezi námi sestru Rut Junovou, studentku teologie, která je v našem sboru na třítýdenní praxi. Přejeme vám, aby vám pobyt v našem sboru přinesl obohacení po stránce odborné a aby se vám u nás dařilo. Sestra Rut Junová se nám dnes představí v Kruhu, srdečně vás zveme, začátek je v 17.00 hodin.

Našimi vzácnými hosty jsou manželé Ula a Martin Lerchnerovi z Německa, prosím je nyní o pozdrav a bratra Erika Schwarzbacha o tlumočení.

-dnes ve 14.00 budou bohoslužby v Troskotovicích

-na varhany nás doprovází sestra Jana Ryšavá děkujeme jí i všem, kteří se podílejí na přípravě a průběhu bohoslužeb u nás i v kazatelské stanici

-sestra Marta Sedláčková byla zvolena farářkou ve Znojmě a 1. listopadu tam zahájila svoji činnost. Prosíme bratra faráře, aby jí vyřídil naše pozdravy s přáním opravdové radosti a mnoha sil a požehnání od Hospodina v náročné službě.

-děkujeme všem, kdo v týdnu i v sobotu pracovali na staveništi u horní brány i při dokončení nátěru střechy Kruhu; práce budou pokračovat i další sobotu

-v pátek a v sobotu se v Brně konal celocírkevní seminář učitelů NŠ, z našeho sboru se účastnily sestry Jarmila Šimšová a Adéla a Daniela Bednaříkovy, děkujeme

-o tomto víkendu se koná v Bavorsku dětský Kirchentag zaměřený na přeshraniční spolupráci v oblasti sborové práce s dětmi. Naši církev tam při nedělních bohoslužbách zastupuje sestra Daniela Bednaříková.

Týden ve sboru

pondělí                                  20.00               na faře přípravná schůzka k letošnímu  Dárkování

úterý                                      9.00                 setkání maminek s br. farářem u Fajmovů

19.00               porada staršovstva, uskuteční se rozhovor

s konfirmandy

středa                                     9.00                 RC Medvídek

13.30               seniorky

odpoledne biblické hodiny dětí a v 18.30 konfirmandi

čtvrtek                                    9.30                 biblická hodina pro dospělé

16.00               zveme děti s rodiči i prarodiči na Dílničky, konají se na faře

18.30               zkouška pěveckého sboru v Kruhu

20.00               teologický seminář v presbyterně

pátek                                      9.00                 Medvídkova kavárnička

– v pátek vykoná br farář pobožnost v Diakonii v Brumovicích,kdo byste chtěl jet s ním,prosím přihlaste se

– v sobotu 10.11.se bude konat v Brně v Blahoslavově domě konvent brněnského seniorátu

V říjnu se konala sbírka na JTD (Jubilejní toleranční dar) vybrali jsme 4 770 Kč. Minulou neděli se konala celocírkevní sbírka Solidarity sborů, která činila 2 295 Kč. Děkujeme vám za vaši štědrost při obou sbírkách.

Dnešní chrámová sbírka je určena na potřeby našeho sboru.

-po bohoslužbách jsme zváni do Kruhu ke kávě a čaji a také k rozhovoru s hosty z Německa

Za týden se sejdeme, dá-li Pán, v 8.30 při bohoslužbách se slavností konfirmace, bude vysluhována VP.