10. března 2019

první postní neděle nazvaná podle Ž 91, 15 Invocavit – „Vzývati mne bude a vyslyším jej!“

Přivítání

Bohoslužby jsou také v 10.00 v Bohuticích, stejně jako v Miroslavi s VP.

Na varhany nás doprovází bratr Radek Fér, děkuji také všem, kdo se podílejí na přípravě a průběhu bohoslužeb v Miroslavi i v Bohuticích.

Minulou neděli byla ukončena sbírka pro rodinu Mosteckých, vybrali jsme a odeslali 28 600 Kč, děkujeme vám za štědrost a prosíme, abyste i nadále na sestru Alenu i děti Mosteckých pamatovali ve svých modlitbách. Chtěl-li by se ještě někdo zapojit finančně, je to možné, informace vám podá sestra účetní.

V pátek jsme se poprvé sešli v kostele na podvečerním Ztišení se zpěvy z Taizé, tato setkání budou pokračovat po celý půst, srdečně vás zveme.

Ve středu se konala pravidelná porada staršovstva, hlavním bodem programu byla příprava VSS, které je volební a uskuteční se v rámci bohoslužeb 31. března 2019. Budeme volit na polovinu staršovstva, stále můžete kandidáty navrhovat. Jsou připraveny sesznamy členů sboru s volební právem, prosím věnujte jim pozornost a případné nedostatky ohlaste bratru faráři nebo presbyterům.Zpráva o životě sboru byla vypracována a staršovstvem posouzena. Od 10.března bude k dispozici členům sboru. Na VSS bude podkladem pro rozpravu a schválení.

Mládež je na víkend v Brně II.

Týden ve sboru

Úterý 9.00 maminky s dětmi a farářem u Drastíků

Středa 9.00 RC Medvídek

13.00 sestry seniorky jdou společně na výstavu a zvou i další zájemce, sraz před jednou hodinou u zámku

odpoledne biblické hodiny dětí

čtvrtek 9.30 biblická hodina pro dospělé

18.30 zkouška pěveckého sboru

Pátek 9.30 Medvídkova kavárnička

18.00 Ztišení se zpěvy z Taize

20.00 setkání střední generace na faře, téma „desátky“

Sobota 9.00 – 12- 00 seniorátní konference v Brně-Židenicích na téma

„Ekumenismus“, pozvánka je na nástěnce. Zvání jsou nejen presbyteři

Dnešní chrámová sbírka je celocírkevní a je určena na podporu církevního tisku. Dary vděčnosti při VP můžete vkládat do pokladničky-kostelíčka. Děkujeme.

Po bohoslužbách jsme zváni do Kruhu k setkání s občerstvením, děkujeme za přípravu i přispění.

Za týden se sejdeme, dá-li Pán, na bohoslužbách v 8.30 v našem kostele.