8. ledna 2019

• Staršovstvo připravovalo podklady pro finanční rozpočet na rok 2019, zvažovalo prioritu stavebních akcí dle návrhu J. Šimši a jejich finanční náklady.
  • Staršovstvo se zabývalo přípravou volby staršovstva a upřesnilo: volíme 4 členy + 2 náhradníky. Br. farář v týdnu osloví navržené členy komise, jejich jména budou uvedena na nástěnce. Členové sboru mohou od neděle vhazovat návrhy kandidátů do pokladničky-kostelíčka, nebo je sdělovat členům komise.
  • Staršovstvo souhlasí s vykonáním sbírky pro rodinu Mosteckých. Sbírku vyhlásil Nadační fond Compaternitas. Dopis fondu je uveden na nástěnce v kostele. Sbírka bude probíhat od neděle 13. ledna po dobu několika týdnů. Finanční dary pro rodinu Mosteckých můžete vkládat také do pokladničky-kostelíčka, nebo bratru pokladníkovi proti potvrzení.
  • Staršovstvo rozhodlo o koupi dvou nových překapávačů do Kruhu a vyzývá další členy sboru ke službě vaření kávy. Kdo je ochoten pomoci, může se zapsat do měsíčního rozpisu v Kruhu.
  • Během ledna probíhá inventura sborového majetku