Aktuální informace k bohoslužbám 18. – 23. 12.

Bratři a sestry, podle nejnovějšího vládního nařízení platí od 18. prosince ve věci bohoslužeb tato pravidla:

• bohoslužeb se nesmí účastnit více účastníků, než odpovídá obsazenosti nejvýše 20 % míst k sezení
  • před vstupem do kostela/modlitebny si účastníci dezinfikují ruce
  • účastníci dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel
  • účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech
  • povinné roušky – netýká se osob přednášejících (např. kazatelů, zejména při kázání)
  • během bohoslužeb nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje
  • v rámci shromáždění zpívá max. 5 osob (společný zpěv lze nahradit jinými prostředky)

Informace bereme z webu e-cirkev.cz

Co to znamená pro nejbližší dny v miroslavském sboru?

1. Je třeba říct, že nařízení platí do 23. prosince. Co bude následovat dál, hlavně co se týká 25. prosince, Božího hodu vánočního, nevíme.

2. Vzhledem ke kapacitě miroslavského kostela je možné pokračovat v bohoslužbách podle posledního rozhodnutí staršovstva. Bohoslužeb se mohou účastnit vybrané skupiny členů. Tzn. 20. prosince v 8:30 budou bohoslužby pro rodiny s dětmi a pro mládež.

3. Kdo se necítí na to jít na bohoslužby i v rámci těchto platných opatření, ať nechodí. Rozhodnutí je respektováno.

4. Pro kazatelské stanice se nic nemění (vzhledem ke kapacitě bohoslužebného prostoru modliteben a počtu účastníků).

David Sedláček, farář sboru