Konání bohoslužeb v druhé půli adventu, během vánočních svátků a na Nový rok

Obecná informace:

Stále platí omezení pro slavení bohoslužeb. Pro omezení platí pravidla, která přebíráme z webových stránek ČCE. Pravidla platí do 12. prosince. Jaký bude další vývoj, nevíme. Předpokládáme dvě možnosti. A) tato pravidla budou platit i po 12. prosinci. B) Tato pravidla se zpřísní. Pokud se zpřísní, budeme to muset aktuálně řešit. Může to mimo jiné znamenat, že se počet účastníků bohoslužeb sníží. Je třeba přihlédnout k tomu, že vláda ČR zatím předpokládá, že nadále bude platit 3. stupeň. Konání bohoslužeb není zakázáno. Staršovstvo přihlíží také k tomu, že řada členů sboru chce využít možnosti částečného uvolnění, aby se mohli účastnit bohoslužeb. Pro konání bohoslužeb platí následující pravidla:

• bohoslužeb se nesmí účastnit více účastníků, než odpovídá obsazenosti nejvýše 30 % míst k sezení
  • před vstupem do kostela si účastníci dezinfikují ruce
  • účastníci dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel
  • účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech
  • povinné roušky
  • povinnost nosit roušku se netýká osob přednášejících (např. kazatelů, zejména při kázání)
  • během bohoslužeb nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje
  • v rámci shromáždění zpívá max. 10 osob

Na základě rozhodnutí staršovstva ze dne 8. prosince 2020 budeme ve věci bohoslužebného shromáždění postupovat takto:

a) Rozdělíme se na dvě skupiny.

První skupinu budou tvořit senioři, střední generace a jednotlivci bez dětí.

Druhou skupinu budou tvořit rodiny s dětmi či jednotlivci s dětmi, případně mládež školou povinná.

b) Následuje rozpis bohoslužeb podle těchto pravidel:

13. prosince

Miroslav 8.30 – bohoslužba pro seniory a střední generaci a jednotlivce bez dětí.

Bohutice 10:00 – bohoslužba jako vždy

20. prosince

Miroslav 8:30 – bohoslužba pro rodiny a jednotlivce s dětmi, případně mládež (večeře Páně)

25. prosince

Miroslav 8:30 – bohoslužba pro seniory, střední generaci, jednotlivce (večeře Páně)

Bohutice 10:00 – bohoslužba jako vždy (večeře Páně)

Moravský Krumlov v 14:00 – bohoslužba jako vždy (večeře Páně)

26. prosince

Miroslav 8:30 – bohoslužba on-line

27. prosince

Miroslav 8:30 – bohoslužba pro rodiny a jednotlivce s dětmi, případně mládež

1. ledna

Miroslav 8:30 – bohoslužba pro seniory, střední generaci a jednotlivce bez dětí (večeře Páně)

Bohutice 10:00 – bohoslužba jako vždy (večeře Páně)

Vysvětlení:

Rozhodli jsme se, že nemůžeme stále udržovat kostel zavřený, vzhledem k tomu, že i další sbory postupně obnovují bohoslužby. Zároveň nemůžeme vzhledem k počtu účastníků bohoslužeb ponechat libovolný počet účastníků. Přemýšleli jsme, jak rozdělit účastníky na dvě menší skupiny. Zvolili jsme toto řešení: dělící linií jsou v současné době děti, které chodí do školy a mohou být potenciální rizikovou skupinou nákazy vzhledem k tomu, že ve školách se netestuje a děti jsou ve velkém kontaktu s dalšími. Na základě toho jsme zvolili skupinu s dětmi a skupinu bez dětí. Máme za to, že je v tom logika. Omlouváme se, pokud to bude někomu připadat divné. Lepší řešení zatím nemáme k dispozici. Prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme.

Staršovstvo sboru