Aktivity

Medvídek (středa 9.00 – 11.00 hodin)

Středeční setkání maminek s nejmenšími dětmi jsou stěžejní činností RC Medvídek. Program těchto setkání je určen pro maminky s dětmi od jednoho roku do nástupu do školky. Vítáme však mezi sebou i jiné pečující osoby (tatínky, babičky, dědečky i další). Nebojte se přijít i s dětmi mladšími jednoho roku.

Program

MedvídekPrvní půlhodina je určena pro příchod, adaptaci dětí, popíjení kávy, hraní. Přibližně v 9.30 začínáme s programem v kroužku na koberci. Jedná se o básničky s ukazováním (Vrána letí, Brambora, Mraveneček, Indiáni a jiné), tanečky (Pásla ovečky, Kolo kolo), písničky s ukazováním (Čížečku, čížečku, Já jsem muzikant a pod.) a písničky za doprovodu klavíru a dětských nástrojů. Po písničkách následuje pohádka buď z knížky, nebo s obrázky. Po 10. hodině je čas na z domu přinesenou svačinku. Po svačině ještě tvoříme: malujeme prstovými barvičkami, vodovkami, kreslíme voskovkami nebo lepíme, zdobíme, modelujeme. Setkání končíme hraním s padákem, což je velká barevná kulatá plachta.

Tato setkání jsou možností seznámit se a popovídat si s ostatními rodiči. Pro děti to bývá často první příležitost být mezi jinými dětmi, avšak s jistotou přítomnosti rodinného příslušníka.

Maminky se střídají se službami, což obnáší: připravit občerstvení, uklidit hračky, umýt nádobí, pomoci s úklidem místnosti po programu. Podrobnosti jsou uvedeny v provozním řádu.

Dopolední setkání vede Daniela Bednaříková.

Hraní venku
(pátky od jara do podzimu, 15-17 hodin, Sklárny)

Za pěkného počasí probíhá odpolední hraní venku na zahradě v areálu bývalých skláren. K dispozici je prolézací hrad, míče, molitanové kostky a hlavně krásný měkoučký trávník, na kterém se děti mohou válet a běhat po něm bosy, aniž byste měli strach, že jim ublíží střepy či něco jiného. S dětmi si také na těchto setkáních můžete něco pěkného vyrobit. Pro dospělé je připraveno venkovní posezení s kávou. Za nepříznivého počasí se setkání konají v klubovně skláren. Sledujte webové stránky, facebook nebo se nechte o konání akce informovat emailem.

Venkovní hraní vede Marie Počarovská.

Medvídkova výtvarná dílna
(od podzimu do jara v pátek 15.30 – 16.30)

Medvídkova dílna

Pokud vaše děti rády něco tvoří, malují, stříhají, lepí a vám už docházejí nápady nebo trpělivost, pak jsou pro vás výtvarná odpoledne jako stvořená. Na věku nezáleží, ale obecně lze říci, že jsou setkání určena pro děti předškolního a mladšího školního věku. Rozhodující je chuť něco malovat, stříhat, lepit, zdobit, prostě kutit.

Výtvarnou dílnu vede Marie Počarovská.

Medvídkova herna
(pondělí 16 – 18 hodin)

Medvídkova herna je naše nová aktivita. Nabízíme možnost si jen tak přijít pohrát a popovídat. Během  herny není žádný pevný program, je však možné využít hračky, výtvarné potřeby a další věci, záleží na maminkách, které se sejdou. Medvídkova herna je příležitostí k sejití, sdílení zkušeností, výměně nápadů a tipů, co s dětmi dělat, ale i k běžnému popovídání nad šálkem kávy. Vítány jsou maminky s dětmi jakéhokoli věku. Je to také ideální příležitost k seznámení se s RC Medvídek i s ostatními matkami pro ty, jejichž miminka ještě dopoledne spávají a nemohou tudíž chodit na setkání RC ve středu.

Medvídkovu hernu vede Martina Fajmonová

Dětský bazar

BazarOd roku 2010 pořádáme na jaře a na podzim dětský bazar. Přijímáme dětské sezónní oblečení, sportovní vybavení a hračky. Vše vybíráme pouze čisté a funkční. Bazar obvykle trvá dva dny: první den odpoledne vybíráme zboží, druhý den zboží prodáváme. Předem vybíráme manipulační poplatek 1 Kč za kus vystaveného zboží. Z prodaného zboží si ponecháváme 10%. Výtěžek bazaru je určen na provoz RC Medvídek.

Organizaci dětského bazaru zajišťuje Marie Počarovská a Daniela Bednaříková  s vydatnou podporou dalších dobrovolníků.

V roce 2016 se bazar koná ve Sklárnách v klubovně, Brněnská 27.