Nejen o Sjezdu (nejen) evangelické mládeže

Ve Svitavách se ve dnech 24. – 29. října konal jubilejní dvacátý sjezd mládeže. Z našeho sboru se ho zúčastnila pětičlenná skupina mládežníků. Program byl (jako každý rok) nabitý a pestrý. Účastníci se mohli vybírat z nesčetného množství přednášek, dílen, sportovních aktivit, pěveckých či modlitebních ztišení. Celé sjezdové dění se neslo pod názvem „Zbořené chrámy“ a vyvrcholilo nedělní bohoslužbou s Večeří páně, při které byla Marie Medková slavnostně instalována farářkou mládeže.

http://sjezd-mladeze.evangnet.cz/sjezdy/svitavy-2010/svitavy-program

 

Plánované akce mládeže

 

Nejsme sice mládeží přespříliš početnou, zato jsme ale docela aktivní.

O podzimních prázdninách vyrážíme do Moravče za naším bývalým vikářem Danem Matějkou. Program pobytu ještě není úplně kompletní, jisté ale je, že svoje síly porovnáme v kuchyni.

V listopadu pořádá SOM (seniorátní odbor mládeže) brněnského seniorátu podzimní školku mládeže v Boskovicích, nazvanou „Život je krásný“, kam se skupina mládeže chystá. Můžeme se těšit na vážný, ale i zábavný program. Hlavním přednášejícím je Ondřej Kolář, farář ve sboru Brno II.

Poslední dny letošního roku a zároveň první dny roku nového chceme strávit společně s vanovickou mládeží na uvolněné faře ve Svratouchu.

V únoru se pak bude konat SOM CUP (sportovní utkání pořádané SOMem), tentokrát se bude soutěžit ve volejbale. Chystáme se proto sestavit tým Miroslaváků, a pokusit se zaútočit na jedno z předních míst!

 

Tereza Ryšavá