Nedělní škola v roce 2011/2012

Tento školní rok budeme probírat Lukášovo evangelium. Čekají nás tedy příběhy Ježíše Krista od jeho narození až po vzkříšení. Tímto pokračujeme v řadě úloh z cyklu „Pozvání na cestu“.

Učitelé, kteří provázejí naše děti každou neděli biblickými příběhy, jsou: Sestra Jarmila Šimšová, Eva Ryšavá, Jana Michalová, Daniela Bednaříková, Terezka Ryšavá a bratr Martin Ryšavý. V Litobratřicích nedělní školu vede sestra Jiřina Havlová.

Loni jsme obnovili tradici učení se biblických veršů, dříve se jim říkalo zlaté texty. Letos v tom budeme pokračovat. Každý měsíc by se děti měly naučit jeden biblický verš a pochopit jeho vztah k probíraným biblickým příběhům i jejich vlastnímu životu.

Do nedělní školy odcházíme po ohláškách během třetí písně. Pokud jsou bohoslužby s vysluhováním Večeře Páně, začínáme nedělní školu obvykle nejdříve v 8.30 na faře a pak jdeme do kostela, aby se děti i učitelé mohli účastnit vysluhování.

Na Vaše děti se v nedělní škole vždy těšíme a jsme rádi, když se jim v nedělce líbí.

Podrobný rozvrh úloh naleznete na http://www.e-cirkev.cz/rubrika/406-Katecheticka-prirucka/index.htm

Daniela Bednaříková