2. prosince 2012

První adventní neděle, slavíme společně svatou večeři Páně a bude také udělena svátost křtu Ondřeji Dykovi, synu Vilmy, roz. Kotrncové a Zdeňka Dyka.

·        Do společenství ke stolu Kristovu je zván každý, kdo touží po osobní účasti na Kristově milosti bez ohledu na to, které (lidské) církve je kdo členem. Také děti jsou vítány v kruhu u VP, dostanou požehnání.

·        Bohoslužby v kazatelských stanicích: v 10 hodin v Litobratřicích; ve 14 hodin v Troskotovicích, též s vysluhováním VP.

·        Chrámová sbírka dnešní neděle je brněnským seniorátem určena na stavbu chráněného bydlení pro seniory v Nosislavi.

·        Vaše dary vděčnosti věnované do pokladničky-kostelíčka při příležitosti VP zůstávají na potřeby našeho sboru.

·        Dnes odpoledne bude Dárkování. Kostel bude otevřen od 14 hodin k prohlídce dárků a výměně hřiven. V programu, který začíná ve 14.30, se můžete těšit na pěvecký sbor, krátkou scénku a zpěv dětí i mládeže. Hostem odpoledne bude ředitel brněnské diakonie Mgr. Jan Soběslavský, který nám poví o projektu v Nosislavi (viz také sbírka dopoledne). V Kruhu bude připraveno pohoštění.

·        Letos se sešlo cca 1050 dárků (či darů) od členů i nečlenů sboru. Velice děkujeme všem. Vystavené věci si budete moct prohlédnout po skončení bohoslužeb. Nenechte si tuto podívanou ujít. Stojí za to! Velké poděkování patří všem, kteří včera a v pátek strávili spoustu času chystáním dárků.

·        V nadcházejícím týdnu se budou ve sboru konat následující setkání:
v pondělí od 17h. biblická hodina v Bohuticích
v úterý od 17h. konfirmační cvičení
ve středu dopolední skupina Medvídka, od 17h. biblická hodina starších dětí a ve 20h. biblický kroužek
ve čtvrtek v 15h. mladší děti, v 17h. biblická hodina dospělých a ve 20h. přípravka učitelů NŠ
v pátek od 17 hodin zkouška vánoční hry na faře. A zkouška zpěvu v 19h.
v sobotu zkouška vánoční hry v kruhu ve 14hod. a od 19hod. mládež

·        Tento týden se narodila Maruška Drastíková. Blahopřejeme celé rodině.

·        Evangelické kalendáře a příručka Na každý den pro rok 2013 jsou v prodeji pod kruchtou.

·        Dnes není nedělní škola, děti se s námi účastní těchto slavnostních bohoslužeb.

Daniela Bednaříková