8. června 2014

Ohlášky na neděli 8. června 2014

• Slavíme svatodušní svátky s vysluhováním Večeře Páně a svátostí křtu a také konfirmaci. Je to velká Boží milost, že můžeme tento svátek takto prožívat.
  • Svátostí křtu bylo poslouženo Simonce Bětíkové, Davidovi a Sáře Šestákovým, Denisu Exlovi a Zuzce Hradilové. Konfirmovány byly Marta Titěrová, Adéla Bednaříková a Zuzka Hradilová. Ke slavení Večeře Páně spolu s dospělými byl pozván Filip Havel.
  • Jsme rádi, že jsou mezi námi i bratři a sestry z kazatelských stanic.
  • Po bohoslužbách jste zváni do Kruhu k občerstvení a besedě.
  • Bohoslužby v kazatelských stanicích dnes nebudou.
  • Dnešní sbírka při vycházení je celocírkevní, pro Diakonii, konkrétně na výstavbu církevní školky v Chebu, podrobnosti jsou v nástěnce před kostelem.
  • Vaše dary na potřeby sboru uvítá pokladnička-kostelíček, kam shromažďujeme prostředky na novou střechu fary. Dosud jsme vybrali a dostali 109 tisíc z potřebných 300 tisíc. Velice děkujeme.
  • Sbírka darů Jeronymovy jednoty vynesla v celém sboru 23 100 Kč. Velice děkujeme.
  • Zítra je svatodušní pondělí, my budeme mít bohoslužby večer v 19 hodin.
  • V úterý dopoledne se bude v našem sboru konat pastorální konference farářů brněnského seniorátu. Není tajemstvím, že je to v Miroslavi také proto, že je to poslední pastorálka s naším br.fr. Počítáme s účastí asi 25 farářů. Již předem děkujeme sestrám, které připraví občerstvení a také oběd na úterý. Na toto setkání farářů přijede také br.fr. Sedláček.
  • Středeční program je úplný: Medvídek, obě biblické hodiny dětí, sestry seniorky a večer přípravka učitelek NŠ
  • Ve čtvrtek bude mít br.fr. dovolenou a v pátek bude na setkání synodní rady se zpěvníkovou komisí.
  • Příští neděli (nepřijede zájezd z Jasenné) budeme mít na kazatelně hosta, br.fr. Petra Tureckého ze Soběhrd. Bude s ním i večerní program v Kruhu. Br.fr. Turecký je odborníkem na pěstování orchidejí! Všichni zájemci o tyto exotické květiny jsou zváni příští neděli do Kruhu.
  • Náš br.fr. koná příští neděli vizitaci seniorátního výboru ve Znojmě; odpoledne ve 14°° hodin pak bude kázat v Mor. Krumlově.
  • Za dva týdny čekáme o víkendu hosty z Glösa, v sobotu pojedeme do Kunvaldu V autobuse, který bude odjíždět v 8 hodin z Miroslavi jsouještě volná místa. Můžete se hlásit u Lii Ryšavé. (cena 300 Kč)-
  • Slovo mají konfirmandky….