9. března 2014

* přivítání

Dnes je první neděle v postu, bude vysluhována VP.

* bohoslužby dnes ještě 13.30 Bohutice

V pátek 7.3. ráno zemřel pan Miloš Rozmahel ve věku 83 let. Mnozí ho pamatujeme jako učitele, zpěváka Miroslavanu, ale také jako bratra, který s námi sedával v těchto lavicích. Rozloučení s ním bude v tomto kostele v pátek 14. března ve 14 hod. Sestře Rozmahelové vyprošujeme od Pápna Boha zejména pokoj, který převyšuje všechno lidské i smrtelné.

V příštím týdnu se nebudou konat středeční biblické hodiny nejmenších a starších dětí.

Jinak vše probíhá podle zvyklostí.

Zvlášť připomínáme v pátek večer v 18°° postní ztišení se zpěvy z Taizé, zkouška zpěvu tentokrát nebude.

V minulém týdnu se sešlo staršovstvo ke své pravidelné schůzi a mj. rozhodlo o konání sbírky určené na celocírkevní tiskoviny.

Chrámová sbírka příští neděli bude k tomuto účelu. Náš sbor tento příspěvek určuje na vydávání Sbírky kázání.

Průběžně probíhá ve zvl. pokladničce sbírka na výměnu střechy na faře – zatím se vybralo 10.390,- Kč. Děkujeme.

Včera proběhla ve sboru Brno I presbyterní konference, několik presbyterů našeho sboru se účastnilo, informace o průběhu jistě uslyšíme.

Tlumočím přání br. Karla Mikyška, který velmi děkuje sestrám seniorkám za milou gratulaci k narozenínám.