29. května 2014 – Nanebevstoupení Páně

Bratři a sestry, vítám vás při bohoslužbách ve sváteční den Nanebevstoupení Páně. Naším hostem a kazatelem je bratr farář Jaroslav Vítek z Brna – i vaším jménem mu děkuji za službu a ochotu přijet do Miroslavi.

Dnes začíná synod, tentokrát na Vsetíně, jehož se účastní i náš bratr farář jako synodál. Pamatujme na toto důležité dění církve ve svých modlitbách.

Zítra, v pátek od 15.00 hodin, jsou děti zvány ke hrám do zahrady u Počarovských, pokud ovšem nebude pršet.

Zítra večer v 18.30 hodin je pravidelná zkouška pěveckého kroužku.

V neděli odpoledne v 16 hodin bude v Kruhu další pokračování celosborové besedy k tématu samofinancování: tentokrát beseda o nemovitostech, zejména budovách ve vlastnictví sboru. Chceme si popovídat se všemi přítomnými o současném stavu našich budov, o potřebách oprav a investic i o jejich využití v blízké či vzdálenější budoucnosti. Tento rozhovor, ke kterému vás na příští neděli odpoledne zveme, považuje staršovstvo za velmi důležitý!

Jak už bylo ohlášeno, v neděli 8. června, bude při Svatodušních svátcích konfirmace, čtyři křty a společná večeře Páně.  K těmto radostným svátečním bohoslužbám jsme všichni již dnes zváni.

Pokračuje průběžná sbírka na novou střechu fary do pokladničky-kostelíčka.

V neděli 1. června končí sbírka darů pro Jeronymovu jednotu, Poté budou dary odeslány.