21. února 2016

druhá postní neděle – Reminiscere (Hospodine, pamatuj na svoje slitování)

-přivítání

-bohoslužby jsou v 10.00 v Litobratřicích a v 14.00 v Moravském Krumlově

-nešpor ani Kruh dnes nebudou

-v uplynulém týdnu se presbyteři dvakrát sešli k mimořádné poradě: jednali jsme o stavebních záležitostech, o vzájemném pochopení a toleranci ve sboru, a zejména jsme připravovali Výroční sborové shromáždění, které se bude konat v neděli 13. března 2016.

-Na VSS budeme volit polovinu staršovstva. Volební komise připravila kandidátku, která je už nyní k nahlédnutí na nástěnce. Na členy staršovstva kandidují:

Libor Drastík, Vlastimil Fér, Jarmila Šimšová, Jana Štefková, Jiří Uhřík, Jiřina Uhříková

Děkujeme vám za návrhy kandidátů, žel většina z nich kandidaturu nepřijala.

-Staršovstvo rovněž připravilo seznam těch členů sboru, kteří mají volební právo; prosíme, abyste si seznam prohlédli a případně upozornili na nedostatky.

-Již nyní jsou k dispozici zprávy o životě sboru, prosím vezměte si je při vycházení a v klidu si je doma pročtěte; na VSS nebudou zprávy již čteny, ale bude možné vyjádřit se k nim v rozpravě.

Týden ve sboru

středa             9.00                 RC Medvídek

15.45               biblická hodina mladších dětí

16.45               biblická hodina starších dětí

20.00               kroužek učitelek NŠ u Šimšů

čtvrtek            9.30                 biblická hodina pro dospělé, zveme vás k zamyšlení nad

knihou Skutků apoštolů

17.00               konfirmační cvičení

17.00               RC Medvídek –SCIO-kurz (vliv medií, PC apod. na děti)-100Kč poplatek,

zájemci hlaste se u Mgr. Daniely Bednaříkové

pátek              9.00                 setkání v Domově odpočinku v Božicích, pod by někdo chtěl

s bratrem farářem jet, přihlaste se

16.00               výtvarná dílna pro děti bez rozdílu věku

18.00               ztišení se zpěvy z Taizé

18.30               zkouška pěveckého sboru

sobota             19.00               setkání mládeže

-Součástí pátečního ztišení se zpěvy z Taizé je také sbírka, kterou naše církev věnuje na pomoc trpícím v uprchlických táborech; děkujeme všem, kteří se již připojili a takto se snaží zmírnit utrpení běženců, peníze budou věnovány zejména na pomoc dětem. Již jsme vybrali 2100 Kč.

-Dnešní sbírka je celocírkevní a je určena na podporu církevního tisku. Děkujeme Vám za vaši obětavost.

-Po bohoslužbách jsme zváni k posezení v Kruhu.

-Příští neděli se sejdeme, dá-li Pán, při bohoslužbách v 8.30 zde v kostele.

-vyslání dětí do NŠ