22. května 2016

je neděle Svaté Trojice

-přivítání

-bohoslužby jsou v 10.00 v Litobratřicích a v Bohuticích

-odpoledne jsme zváni na zahájení výstavy obrazů Jany Turecké a na koncert Brněnského ekumenického sboru a komorního orchestru, který uvede vokální i instrumentální skladby barokního židovského skladatele Salomona Rossi. Začátek je v 15.45 hodin.

-dnes končí v Praze zasedání synodu, o jeho rozhodnutích se dovíme v církevním tisku v nejbližší době

-sbírka na Svatodušní neděli byla jako každý rok celocírkevní a je věnována na podporu práce Diakonie, v našem sboru vynesla 2 932 Kč, děkujeme vám za vaši obětavost.

-z rozhodnutí staršovstva bylo odesláno pozvání synodnímu seniorovi Danieli Ženatému; bratra seniora zveme do Miroslavi na některou neděli v příštím roce, datum bude určeno dle jeho časových možností,

-v týdnu se konala v Miroslavi a v Suchohrdlech sbírka věcných darů pro Diakonii Broumov; děkujeme sestrám seniorkám za službu, kterou po oba dny vykonaly i za čas věnovaný jak potřebným, tak celé Miroslavi; vážíme si vaší činnosti

-v minulém týdnu prořezávala odborná firma kaštany na našem hřbitově, větve odveze Správa majetku; firma se snažila zanechat hroby v naprostém pořádku, přesto si stav zkontrolujte

Týden ve sboru

Středa 9.00 RC Medvídek bude mít celodenní program, začátek je v 9. 00,

v 14.00 zveme ke společnému čtení a poté tvoření i sestry seniorky,

v 18.00 bude program zakončen divadelním představením knihy pro děti

Lichožrouti. K jakékoli části programu jsme všichni zváni bez rozdílu věku.

13.30 se sejdou sestry seniorky, po svém úvodním programu jsou srdečně

zvány ke společnému programu s dětmi.

Biblické hodiny dětí tento týden nebudou, děti jsou zvány na odpolední program RC.

čtvrtek 17.00 konfirmační cvičení

pátek 15.00 RC zve děti bez rozdílu věku ke hrám a tvoření do zahrady

u Skláren

18. 00 staršovstvo zve k rozhovoru s konfirmandkami jak jejich rodiny,

tak všechny zájemce; setkání se koná v Kruhu

19.00 zkouška zpěvu

sobota 14.00 svatba Martiny Černé a Zdeňka Fajmona z Miroslavi se uskuteční v zámeckém

parku v Miroslavských Kninicích; svatební obřad vykoná bratr farář Sedláček

V neděli 29. května se v Brně Blahoslavově domě koná Seniorátní neděle, kázáním poslouží naši farářovi, sestra Marta Sedláčková a bratr David Sedláček. Zajímavý program pro děti, mládež i dospělé je vyvěšen na nástěnce. Pokud se chcete zúčastnit, je třeba přihlásit se nejpozději zítra na oběd. Domluva po bohoslužbách je možná. Setkání v Brně se zúčastní všechny učitelky NŠ, příští týden proto nebude NŠ, zváni jsou všichni, nejen rodiny s dětmi.

-sbírka darů pro Jeronymovu jednotu probíhá do konce května. Seniorátní zasedání bude za měsíc, ale již nyní jsme byli informováni, že bylo v seniorátu podáno pět žádostí, mezi nimi je také žádost našeho sboru o dar ve výši 350 000 Kč na opravu fary. Pamatujte, prosíme, na tuto sbírku.