6. března 2016

čtvrtá postní neděle zvaná Laetare – Radujte se s Jeruzalémem!

-přivítání

-čtené bohoslužby jsou také v 10.00 v Litobratřicích a v 14.00 v Troskotovicích

-bratr farář je hostem ve sboru v Břeclavi

-nešpor ani Kruh nebudou

Ze staršovstva:

-V úterý se uskutečnila pravidelná porada staršovstva, naposledy ve „starém“ složení. Dokončili jsme přípravu VSS, na které vás všechny zveme, koná se, jak již bylo několikrát ohlášeno, příští neděli 13. března, budeme volit polovinu staršovstva. Zprávy ze života sboru jsou stále k dispozici, vezměte si je domů a seznamte se s nimi, na VSS již nebudou čteny, ale bude možné se k nim při rozpravě vyjádřit.

-Seznámili jsme se také s výsledky již třetího kontrolního dne na faře: práce probíhají dle harmonogramu a rozpočtu a neshledali jsme závady.

-Na poradě si presbyteři rozdělili Velikonoční sborové listy, možná vám je již předali nebo vás v nejbližší době navštíví. Pokud máte zájem a chcete sborový list poslat své rodině, dát přátelům apod., vezměte se je povycházení.

-rozhodli jsme o úpravě živého plotu podél chodníku ke kostelu, na sobotu 12. března je vyhlášena ba tuto práci brigáda, hlaste se prosím u bratra kurátora, který vám poskytne bližší informace.

-přijali jsme také pozdrav od pana faráře Gerharda Lerchnera, pozdravuje velmi srdečně celý sbor. Při vycházení je možné podepsat dopis s velikonočním přáním. Zdravotní stav pana faráře Lerchnera se zhoršil, čeká ho dialýza a jistě ho potěší, že na něj pamatujeme.

Týden ve sboru

středa                         9.00                            RC Medvídek

15.45                          biblická hodina mladších dětí

16.45                          biblická hodina starších dětí

20.00                          kroužek učitelek NŠ u Šimšů

čtvrtek                                   9.30                            biblická hodina pro dospělé

17.00                          konfirmační cvičení

pátek                          9.00                            setkání maminek s farářem u Brožků v Horních

Dunajovicích

16.00                          Výtvarná dílna pro děti bez rozdílu věku

zakončená společnou večeří

18.00                          Postní ztišení se zpěvy z Taizé

18.30                          zkouška pěveckého sboru

sobota                                   dopoledne                  brigáda na stříhání živého plotu

19.00                          schůzka mládeže

-Na nástěnce je pozvánka na sborový podvečer v Brně-Židenicích, hostem je synodní senior Daniel Ženatý, který promluví na téma VIZE ČCE, na toto setkání jsme zváni.

-Připomínáme, že je možné zakoupit posledních šest evangelických kalendářů a dvě příručky Na každý den.

-Už nyní vám sdělujeme, že každoroční sběr ošacení pro Diakonii se uskuteční 16. a 17. května jako vždy v kulturním domě.

– v Kruhu je připraveno malé pohoštění, všichni jsme srdečně zváni k posezení a k přátelskému rozhovoru po bohoslužbách.

-Příští neděli se sejdeme, dá-li Pán, opět v 8.30 při bohoslužbách zde v kostele.

-vyslání dětí do NŠ