16. září 2018

16. neděle po svaté Trojici

-přivítání domácích i hostí zejména hostů ze sboru v Rané u Hlinska, máme z vaší návštěvy velkou radost a těšíme se na setkání po bohoslužbách vedle v Kruhu

-odpoledne ve 14.00 jsou bohoslužby v Moravském Krumlově s vysluhováním VP

-na varhany nás doprovází bratr Jan Ryšavý, děkujeme také všem, kdo se podílejí na přípravě a průběhu bohoslužeb v našem kostele i v kazatelské stanici

– dnes vás zveme také do Kruhu, kde si chceme připomenout letošní pobyty na Blažkově, budeme také promítat fotografie, začátek je již v 16.00

v úterý se konala mimořádná porada staršovstva, na níž jsme jednali

o vysluhování VP dětem: vyšli jsme z textu, který připravil bratr farář již dříve k prostudování a promyšlení. V textu farář zdůvodňuje, proč o této možnosti jednáme, vychází z 4.usnesení 31. synodu ČCE ve věci vysluhování VP dětem. Usnesení bylo doplněno o bod, co to VP je a jaký má pro křesťana význam. Staršovstvo očekává, že farář povede s dětmi a jejich rodiči, které touží přijímat VP dříve než po konfirmaci, rozhovor a přípravu k VP.  Přijímat VP budou podobojí chleba a víno, primárně z jednoho kalicha.  Nikdo není k této praxi povinován a nikdo není vyloučen, pozvání k VP mohou přijímat ti, kdo byli pokřtěni, věří a touží. Konečné rozhodnutí, zda mladší děti budou přijímat VP, je na rodičích a zástupcích. Staršovstvo jim to umožňuje.

-celocírkevní sbírka na podporu Evangelické akademie se konala v Miroslavi a v Bohuticích v neděli 9. 9. 2018 a vynesla 4 110 Kč, děkujeme za vaši velkou obětavost

-bratr farář vykonal v pátek pobožnost v domově pro seniory v Božicích, velmi si toho vážíme a děkujeme také všem, kdo ho doprovázeli

-jistě jste si všimli, že byly instalovány nové nástěnky na vnější zdi fary, vyrobila je firma Lorenc, zaplaceny byly z dotace Jihomoravského kraje na základě žádosti RC Medvídek. Novější z původních nástěnek, bílá, bude sloužit v Bohuticích.

Týden ve sboru

Úterý                          9.00                             setkání maminek s farářem u Sterziků

Středa                        9.00                             RC Medvídek

16.00                          biblická hodina s chlapci a v 17.00       s děvčaty

18.00                           konfirmační cvičení

Čtvrtek                      16.00                           Dílničky pro děti s prarodiči či rodiči

18.30                           zkouška zpěvu, první v tomto období, zveme i nové                                                                                  zájemce o sborový zpěv

20.00                          teologický seminář pro každého, kdo se nemůže zúčastnit                                                                        jiných setkání v týdnu

Pátek                          9.00                             Medvídkova kavárnička

20.00                           setkání střední generace u Sterziků

Sobota                       14.00                          pečení chleba k VP v Kruhu

V pátek dopoledne odjíždí bratr farář do střediska Mirandie v Brumovicích vykonat pobožnost, kdo byste chtěl bratra faráře doprovodit, domluvte se s ním po bohoslužbách.

-po bohoslužbách zveme vás všechny k setkání s našimi hosty do Kruhu, kde je již připraveno pohoštění

-za týden se sejdeme, dá-li Pán, na bohoslužbách se slavností Díkčinění v Miroslavi a v Bohuticích. Za týden v kruhu má program mládež o své cestě do Bohemky na Ukrajině. Na základě rozhodnutí staršovstva jsou k vysluhování zvány i děti, které byly pokřtěny, věří a po společném přijímání pod obojí touží; jejich rodiče či prarodiče a farář je k vysluhování připravují. Prosíme vás, bratři a sestry, abyste děti toužící po společenství stolu Páně do svého středu přijali s pochopením.

Nyní nás pozdraví sestra farářka naděje Čejková z Hlinska, která sbor v Rané administruje a sestra kurátorka Jana Černá.