28. října 2018

1. neděle po sv. Trojici

Dnes jsou bohoslužby jen v Miroslavi, nešpor ani Kruh nebudou. Bratr farář má dovolenou odjel s rodinou na podzimní prázdniny.

Na varhany nás doprovází bratr Jan Ryšavý.

Dnes si připomínáme 100. výročí založení Československa a s vděční vzpomínáme, na vše dobré, co ve společném státě i po rozdělení prožili a s nadějí vyhlížíme léta další.

Dostali jsme smutnou zprávu: ve Švýcarsku zemřel evangelický farář Bernard Martin. Mnozí z vás si ho pamatují z návštěv v Miroslavi. Bernard Martin působil nejen v rodném Švýcarsku, ale také v Československu na Vsetíně a později v Mexiku.

Týden ve sboru

Středa                        9.00                            RC Medvídek

Odpoledne biblické hodiny dětí a konfirmační cvičení

Čtvrtek                       9.30                            biblická hodina pro dospělé v presbyterně,

Zveme všechny, kdo mají dopoledne čas a mají

zájem o rozhovor nejen nad  biblí

16.00                          Uspávání broučků – zveme děti s doprovodem

na vyrábění, pohádku, vycházku s lucerničkou

a na zelnou polévku v Kruhu

18.30                          zkouška pěveckého sboru,tentokrát na faře

20.00                          kroužek učitelů NŠ

Pátek               9.00                             Medvídkova kavárnička

V tomto týdnu zahájí v našem sboru třítýdenní praxi sestra Rut Junová, studentka teologie, blíže se s ní seznámíme v neděli 4. listopadu v Kruhu.

1. a 4.listopadu se bude v Brně konat celocírkevní setkání učitelů NŠ a pracovníků s dětmi. Také se z našeho sboru chystáme na toto setkání.

Za týden 4. listopadu bude naším hostem bratr Martin Lerchner s manželkou, přijedou v sobotu a v neděli nás pozdraví při bohoslužbách.

Dnes končí sbírka na JTD, děkujeme všem, kdo jste do ní přispěli.

Dnešní sbírka je celocírkevní a je určena na charitativní asociální pomoc naší církve, děkujeme vám za vaši obětavost a opět si dovolujeme připomenout salár, děkujeme, že i takto pamatujete na potřeby sboru.

Příští sobotu vyhlašujeme brigádu na výstavbu zdí, v místech budoucího skladiště. Chceme dozimy alespoň uzavřít náš pozemek, aby se daly odstranit současné provizorní zábrany jak k sousedům, tak k silnici. Bude zapotřebí více ochotných rukou na pomocné i zednické práce. Brigáda začíná v 9 hod. a pro účastníky bude připraven společný oběd.

Po bohoslužbách jsme zváni na posezení v Kruhu při občerstvení.

Za týden se sejdeme, dá-li Pán, opět v 8.30 na bohoslužbách v našem kostele.