12. května 2019

Neděle Jubilate – Plésej Hospodinu všecka země! (Ž 66, 1)

Přivítání

Bohoslužby v Bohuticích dnes v 10 hod.

Na varhany nás doprovází bratr Jan Ryšavý, děkujeme také všem, kdo se podílejí na přípravě a průběhu bohoslužeb u nás i v kazatelské stanici.

Bratr farář vykonal bohoslužbu s VP u sestry Jolany Tančincové, děkujeme mu za tuto službu, poděkování patří i těm, kdo ho doprovázeli.

V úterý se konala pravidelná porada staršovstva, z jednání sdělujeme:

probíhá jednání o změně tarifu za platby energií

staršovstvo schválilo jednorázovou odměnu 5000 Kč sestře Heleně Drastíkové za zpracování hospodaření sboru za 2018 a za přípravu rozpočtu 2019, a rozhodlo vyplácet jí měsíčně 3000 Kč za vedení účetnictví formou dohody o pracovní činnosti

připravili jsme program Noci kostelů, bude výstava obrazů Jiřiny Uhříkové, koncert Jiřího Boudy a posezení v zahradě; součástí NK je také přednáška o habánech v AK DENT, plakátky jsou na nástěnce

Na žádost rodičů bude v neděli svatodušní pokřtěna Judita Férová.

Slib staršovstva za přítomnosti seniorátního kurátora bratra Maňáka je plánován na

26. 5.2019.

Nanebevstoupení je letos 30. 5. 2019, v 19.00 hodin budou bohoslužby s Večeří Páně.

2. 6. se ve Vanovicích koná Seniorátní neděle, pojedeme autobusem, v němž je stále hodně volných míst, můžete se stále přihlašovat. Do Vanovic pojede i bratr farář, proto budou v Miroslavi čtené bohoslužby.

Týden ve sboru

Středa                                    9.00                            RC Medvídek

13.30                         seniorky

odpoledne biblické hodiny dětí

čtvrtek                                   15.00                         Medvídkovo odpoledne

18.30                         zkouška pěveckého sboru

Pátek                                     9.00                            Medvídkova kavárnička

br.  fr.  jede do Božic, kdo máte chuť jet s ním, domluvte se s ním

20.00                         setkání střední generace na faře

téma „Krajina domova“ – máme zodpovědnost za stvoření?  (více na nástěnce)

sobota                                   večer se schází dle možností mládež

Včera dopoledne jsme se sešli na Férové snídani, děkujeme za přípravu, účast i přátelskou atmosféru.

Pokračuje stavba skladiště, děkujeme bratru Liboru Drastíkovi za pravidelnou činnost na stavbě a také všem dalším, kdo svou pomocí přispívají a prosíme, abyste se, kdo můžete, do práce zapojili. Děkujeme také bratru Vlastíkovi Férovi za opravu lišty na stupínku v Kruhu.

Příští neděli odpoledne jsme zváni do Znojma na koncert  Pěveckého sdružení Vítězslav Novák, koná se v kapli sv. Václava.

Do pokladničky kostelíčka můžete vkládat své dary na JJ, sbírka při vycházení je pro náš sbor.

Sestra Jarmila Šimšová přijímá přihlášky na Blažkov, dnes odpoledne schůzka na faře o Blažkovu.

Po bohoslužbách zveme do Kruhu k pravidelnému posezení s občerstvením.

Za týden se sejdeme, dá-li Pán, v Miroslavi a v Moravském Krumlově.