Spojme se v modlitbě v 11.00 na Květnou neděli

Milé sestry, milí bratři, rádi bychom se s vámi podělili také o poselství římsko-katolického biskupa brněnské diecése, otce Vojtěcha, který se s prosbou obrací na všechny lidi dobré vůle bez ohledu na vyznání. Z dopisu otce biskupa citujeme závěrečný odstavec, prosbu, se kterou se obrací na všechny (viz níže). Kdo chce, může se k této výzvě připojit. Dopis otce biskupa nám přeposlal bratr Pavel Merta, farář římsko-katolické farnosti v Miroslavi, který taktéž evangelickým bratřím a sestrám přeje všechno dobré a Boží požehnání do dnešních dnů. Děkujeme za to a jsme rádi, že můžeme být takto ve spojení.

Z dopisu brněnského biskupa, otce Vojtěcha:

Obracím se k širšímu společenství, ke všem lidem dobré vůle: Prosím, abychom na Květnou neděli 5. dubna v 11 hodin, kdy budou po celé brněnské diecézi znít kostelní zvony, se společně pomodlili Otče náš. Ať tato modlitba přispěje k vědomí, že k sobě přes nejrůznější rozdíly patříme. Zapomeňme na zlobu, svár, nenávist a všechna zklamání. Snažme se smířit a odpustit si navzájem a obraťme se k Bohu, který je i v těchto chvílích náš milující Otec. To bude nejlepší přípravou na blížící se Velikonoce, na svátky smrti a vzkříšení našeho Pána Ježíše Krista. Letošní Velikonoce budou neobvyklé. Po stránce vnější zcela určitě. Jestli po stránce vnitřní, to záleží na každém z nás. Spolu s vámi se modlím a ze srdce vám všem žehnám.

Brněnský biskup Vojtěch