7. června 2015

Ohlášky na 7. června 2015

Milí bratři a sestry, je první neděle po svaté Trojici a já Vás domácí i hosty vítám při těchto bohoslužbách.

-Bohoslužby budou dnes dopoledne ještě v Litobratřicích a odpoledne v Troskotovicích.

-Dnes se koná Rodinná neděle ve Svitavách, které se účastní také 20 členů  našeho sboru

-Nešpor ani Kruh dnes nebudou

V minulém týdnu se sešli presbyteři na pravidelné poradě staršovstva, z jejich jednání vybíráme:

• Bratr farář nám pověděl o práci s dětmi a konfirmandkami v tomto školním roce.
  • Zamýšleli jsme se nad možností jiného umístění ohlášek tak, aby nebyly uprostřed liturgické části bohoslužeb, o změně jsme zatím nerozhodli.
  • S vděčností jsme přijali zprávu o vymalování modlitebny v Moravském Krumlově a o dokončení dalších oprav. Postaral se o vše bratr Josef Němec, jsme za tuto péči velmi vděčni.
  • Staršovstvo oslovilo bratra ThDr. Dušana Coufala a požádalo ho, aby v rámci husovských oslav uskutečnil v našem sboru přednášku o Mistru Janu Husovi. Už nyní vás na přednášku zveme. Bude se konat 28. června v 15. 00 v Kruhu. Na toto odpoledne pozveme ekumenu i veřejnost.
  • Nabízíme vám zadarmo zbývající kalendáře a čtení Na každý den, které se neprodaly.
  • Sbírka JJ byla ukončena, celkem v celém sboru vynesla 17 290 Kč a byla již odeslána. Děkujeme vám za velkou obětavost.
  • Rozhodli jsme, že dnešním dnem ukončíme dobrovolnou sbírku pro postižené zemětřesením v Nepálu. O výsledku budete informováni za týden, už nyní vám za vaše dary děkujeme.
  • Dostali jsme pozvání na ekumenické bohoslužby do Červeného kostela v Brně, které jsou věnovány Husově památce, uskuteční se za týden 14. června v 10.00 hodin.

Týden ve sboru:

Středa                        9.00                 RC Medvídek

13.30               seniorky

15.45               biblická hodina mladších dětí

16.45               biblická hodina starších dětí

Čtvrtek                       17.45               konfirmační cvičení

Pátek                          16.00              Medvídkova výtvarná dílna, v případě pěkného počasí v zahradě ve Sklárnách

Sobota                                   19.00               schůzka mládeže

Děkujeme bratřím, kteří v uplynulém týdnu pracovali při úpravě prostranství vedle kostela a při osekávání omítky na bohunické modlitebně. Odstraňování staré omítky bude pokračovat také příští sobotu a zejména další sobotu, tj. 20. června, kdy bude již kolem budovy modlitebny postaveno lešení a bude potřebí více ochotných rukou.

Připomínám, že na faře je ještě několik knih k vyzvednutí, které byly zapůjčeny na noc kostelů

Příští neděli se sejdeme, dá-li Pán na bohoslužbách v 8.30 zde v kostele.