2. října 2016

19. neděle po sv. Trojici

-přivítání

-bohoslužby – ve 14.00 s VP v Troskotovicích

-sestra Anna Férová a bratr Martin Lacina byli včera oddáni v evangelickém kostele v Malči, novomanželům vyprošujeme Boží pomoc, požehnání a vše dobré do společného života

-vyřizujeme vám pozdravy od sestry Magdaleny Horké, která má k našemu sboru velmi pěkný vztah. Z jejího pozdravu cituji: „Srdce se mi zachvělo nad obrázkem miroslavského kostela. Vzpomínala jsem na všechny naše cesty do Miroslavi. Jak ráda bych byla s vámi v neděli při sborovém dnu. Děkuji vám i za všechny pozdravy a přeji Boží lásku v Miroslavi.“

-smutná zpráva přišla z Českých Budějovic – ve věku 93 let zemřel Jaroslav Ryšavý, teolog a operní režisér Jihočeského divadla, jeho rodina po otci pocházela z našeho sboru

Týden ve sboru:

úterý 9.00 setkání maminek s farářem u Fajmovů

19.00 porada staršovstva v presbyterně na faře

Vzhledem k tomu, že bratr Daniel Sterzik rezignoval na funkci presbytera, byla za řádnou členku povolána sestra Jana Štefková, první náhradnice. K 31. 12. 2016 podala rezignaci sestra Rut Vesecká. Oběma za jejich práci pro sbor děkujeme.

středa 9.00 RC Medvídek,ve 20.hod schůzka učitelů NŠ

pátek 16.00 Medvídkova výtvarná dílna na faře

18.30 zkouška pěveckého sboru

sobota 19.00 mládež

Příští neděle je nedělí Díkčinění s VP v Miroslavi v 8.30 a v Bohuticích v 10.00 hodin. Sbírka příští neděle je celocírkevní a je určena pro sociální a charitativní pomoc. Prosím pamatujte na ni.

Připomínáme, že za nedlouho přijedou na návštěvu našeho sboru bratři a sestry ze spřáteleného sboru Spremberg, čekáme je v sobotu 15. 10. a odjedou ve čtvrtek 20.10. Ohlásilo se 14 bratří a sester. Pro jeden manželský pár dosud nemáme ubytování, proto vás prosíme, kdo byste byl ochoten nocleh poskytnout, hlaste se u Lii Ryšavé a nemějte, prosíme, obavy z jazykové bariéry. Děkujeme vám.

Doplněk ohlášek Markéty Ryšavé:
Milí bratři a sestry, chtěla bych Vás, jménem Brněnského seniorátního odboru pro mládež, poprosit o pomoc se stravováním mládežníků na školce v Miroslavi, která proběhne od 21.10. -23.10. Prosíme o pomazánky na páteční večeři a buchty na sobotní snídani. Své příspěvky hlaste Markétě nebo Ivě Ryšavé, děkujeme velmi.
Jste srdečně zváni na společný program v sobotu dopoledne od 9 hodin v evangelickém kostele.
  • 9:00 – ekumenický impulz kněze Martina Höniga ze Znojma
  • 9:30O církvi – přednáší Joel Ruml

A k posezení v Kruhu v neděli po bohoslužbách. Více info na: