2. září 2018

1. neděle po sv. Trojici

Dnes jsou bohoslužby pouze v Miroslavi, v Troskotovicích se nekonají pro nemoc.

Na varhany nás dnes doprovází bratr Radek Fér, děkujeme také všem, kdo se podílejí na přípravě a průběhu bohoslužeb

V úterý 28. srpna se konala pravidelná porada staršovstva, z jednání vyjímáme:

staršovstvo rozhodlo použít finanční dar rodiny Lerchnerovy na pořízení nového ozvučení kostela

celocírkevní sbírka pro Evangelickou akademii bude vykonána 9. září, a to v Miroslavi i v Bohuticích

o vysluhování VP dětem bude rozhodnuto na mimořádné poradě 11.9.

Dárkování se uskuteční 2. 12., kromě Adopce na dálku podpoříme stavbu Nového Betléma             v Kloboukách, kladení základního kamene se koná za týden 9. 9.  v 15.00

staršovstvo souhlasí, aby se v lednu uskutečnil benefiční koncert pro bratry Forstovy

staršovstvo souhlasí, aby ředitel ZUŠ Přemysl Forst  vyučoval hru na varhany v našem kostele

Staré nástěnky zvenku fary jsou sundané. V pondělí budou nainstalovány nové firmou Lorenc. Nástěnky jsou hrazeny z dotace JMK, kterou vyřizuje RC Medvídek.

Od úterý do soboty budou našimi hosty studenti z Recklinghausenu, máte-li zájem, můžete se s nimi setkat při práci na židovském hřbitově, vždy dopoledne. Ve čtvrtek v 18.00 se s nimi sejdeme v Kruhu kolem stolu, srdečně zveme. Po bohoslužbách se domluvíme na pohoštění.

Dnes zahajujeme nový školní rok v nedělní škole a zítra jsou děti opět po prázdninách do školy, dětem i dospělým přejeme hodně radosti při společném díle.

Včera začal na Blažkově pobyt seniorů. Přejeme jim klidný týden ve společenství kolem slova Božího i kolem stolu .

Ve středu se na faře bude konat sejití RC od 9hod. a tím zahájí svoji pravidelnou činnost.

Stavba skladiště se kvůli velikému horku nekonala, o práci v nejbližší době se informujte u bratra Mirka Šimši.

Dnes končí sbírka věnovaná 100. výročí ČCE; dnešní chrámová sbírka je určena na potřeby našeho sboru, děkujeme vám za vaši obětavost.

Po bohoslužbách jsme zváni do Kruhu

Za týden se sejdeme na bohoslužbách v Miroslavi, v Bohuticích a večer v Kruhu.