11. března 2012

1)    přivítání

2)    kaz. stanice: Litobratřice 10°° a Bohutice 13.30

3)    br.fr. dnes  v rámci seniorátní vizitace káže v Brumovicích a Kloboukách

4)    dnes večer NEBUDE nešpor a Kruh, protože probíhal v Kruhu velký program v pátek a v sobotu

5)    v příštím týdnu: v pondělí maminky s br.fr. u Machů

ve středu od 9°° mateř.centrum Medvídek ;

14.45 biblická hodina starších dětí

a v 17°° bibl. hodina v Bohuticích

ve čtvrtek NEBUDE bibl.hodina dospělých

ani v pátek mladší děti (br.fr. je v Diakonii)

v pátek bude v 18°° hodin postní zpívání v kostele a potom v Kruhu zkouška zpěvu

v sobotu v 19°° mládež

6)    příští neděli jede br.fr do Hrabětic a Jevišovky a zde u nás káže sestra farářka Jana Špinarová ze Znojma

7)    v neděli za dva týdny – 25.března bude odpoledne zde v kostele postní – velikonoční koncert zpěvačky Moniky Drdové a varhaníka Stanislava Halody. Provedou nás jednotlivými zastaveními křížové cesty v hudebním zpracování Zdeňka Pololáníka.

Koncert je za čtrnáct dní ve čtyři odpoledne.

8)    poslední část ohlášek má Daniela Bednaříková, která připomene velkou akci posledních dvou dnů.

Chtěla bych říct něco k těm postavičkám, které vidíte před stolem Páně.

V pátek a v sobotu se v našem sboru konal kurz výroby biblických postaviček. Vedly nás dvě lektorky z Českého katolického díla z Dolan u Olomouce. Kurzu se účastnilo také 14 žen ze sborů v Nosislavi, Silůvkách a Znojmě. Pro náš sbor jsme ušily 11 nových postaviček, takže s těmi, které máme z dřívějška, jich už máme 15. Můžete si je po skončení bohoslužeb prohlédnout. Ráda vám o nich něco povím buď já, nebo jiná sestra, která je šila. Těšíme se, že budeme postavičky využívat při nedělních školách, ale bylo by pěkné, kdybychom je využili i při jiných příležitostech (seniorky, rodinné neděle, atd.)

Také bych chtěla poděkovat těm z vás, kteří jste ochotně přispěli na tuto akci přípravou občerstvení a oběda a kdo jste se o občerstvení v kruhu staraly. Děkujeme i vám, kteří jste na nás mysleli a aspoň na dálku jste nás podpořili.

Chtěla bych poděkovat velice našim sestrám, vystřídalo se nás celkem 13, že se k šití postaviček odhodlaly, že si na tuto akci našly čas a věnovaly se jim.

Musím přiznat, že výroba postaviček nebyla procházka růžovým sadem. Měly jsme popíchané prsty, unavené oči a záda, kolikrát jsme se i bály, že práci v daném čase nestihneme. Ale podařilo se to… Doufáme, že postavičky najdou v našem sboru místo a že úsilí, které jsme do nich vložily, nevyjde naprázdno.