17. prosince 2013

Na mimořádné poradě staršovstva byl dokončen rozhovor týkající se budoucnosti církve a samofinancování sboru, rozhovor byl veden na základě materiálu ze synodu.

Bohoslužby o Vánocích 2013

• 25.12.  s večeří Páně v Miroslavi od 8:30 hod.
  • 25.12. s večeří Páně v Moravském Krumlově od 10 hod.
  • 25.12. s večeří Páně v Troskotovicích od 14 hod.
  • 26.12. v Miroslavi od 8:30 – připravuje mládež
  • 26.12.  s večeří Páně v Bohuticích od 13:30 hod.

Bohoslužby na Nový rok 1.1.2014 od 8:30 v Miroslavi (s večeří Páně) a v Bohuticích od 13:30.

Štěpánské bohoslužby

Mládež našeho sboru si pro Vás připravila na čtvrtek 26.12. od 8:30 divadelní hru „Klopýtání za hvězdou“ od Lukáše Pešouta, faráře ve sboru v Telecí. Přijdťe si zazpívat „Svítákovky“.

Advent 2013

Bratři a sestry, milí členové a přátelé sboru, rádi bychom s Vámi byli v častějším kontaktu také prostřednictvím Sborových listů. Najdete v nich informace o životě ve sboru, v kazatelských stanicích, zamyšlení nad tím, co nás těší i trápí, co jsme prožili i to, co nás čeká. Přejeme Vám požehnané adventní dny, radost z vánoční zvěsti a nadějný výhled do roku 2014.

Sborový list – Advent 2013

Výjimečně laděné mládeže

Louskací mládež 2. a 9.11.

Druhého a devátého listopadu jsme se oproti většinovému setkání na faře, sešli u Martinů ve „futrárniku“. Na programu bylo louskání ořechů a výzdoba letáčků na Dárkování a první čtená zkouška připravované hry na Štěpánské bohoslužby. Celý článek →

Dětská vánoční slavnost

V neděli, 15. prosince 2013,  v 16 hodin zahrají děti hru Ovčí Vánoce. Jedná se o veselé podobenství o neposlušných ovečkách, hladových vlcích a dobrém pastýři. Jste srdečně zváni!

3. prosince 2013

• výsledek Dárkování (23 680,- Kč), současně přečten děkovný dopis bratra Petra Hašky, ředitele střediska Diakonie v Myslibořicích
  • jediným kandidátem na faráře FS ČCE Miroslav je David Sedláček, hostem na kazatelně bude v lednu 2014
  • 17. 12. dokončíme rozhovor o samofinancování sboru

Vánoční koncert

ZVONKY DOBRÉ ZPRÁVY

Tak se nazývá vánoční koncert, na který zveme do evangelického kostela v Miroslavi, Husova 44. V sobotu 21. prosince 2013 v 16 hodin pod vedením J. Wiery Jelinek z Kateřinic zazní vánoční melodie hrané na ručních zvoncích.

Výtěžek z Dárkování 2013

S radostí oznamujeme, že se při Dárkování podařilo vybrat celkem 23 680 Kč. Ještě jednou děkujeme všem dárcům peněz i dárků!

Získané peníze byly rozděleny:

• 7 000,- Kč – školné pro Marii Namutebi – Adopce na dálku
  • 3 000,- Kč – projekt „Podpora vzdělání“ v Ugandě
  • 13 680,- Kč – Domov odpočinku ve stáří v Myslibořicích

Dárkování 2013

Dárkování začíná! Těšíme se na Vás v neděli 1. prosince 2013 v 15 hodin!

Pokud si chcete prohlédnout vystavené dárky v klidu, přijďte dříve, kostel bude otevřen od 14:30. V úvodním programu se nejen dozvíte o účelu letošního Dárkování, ale můžete se potěšit i poslechem hudby a zpěvu. Výtěžek bude věnován na Adopci na dálku a  Domu odpočinku ve stáří v Myslibořicích (středisko Diakonie ČCE).

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Příjem dárků na Dárkování 2013

V pátek 29. listopadu 2013 dopoledne od 9.00 – 11.00 a odpoledne od 17.00 – 19.00 můžete předat své dárky na Dárkování 2013.

Co můžete donést? Sušené a zavařované ovoce a zeleninu, domácí cukroví a pečivo, ořechy, med, rukodělné výrobky (přáníčky, ozdoby, aj.), šité, háčkované a pletené věci (ponožky, čepice,  textilní hračky, chňapky) a další věci. Věci přijímáme v sálku Kruh u evangelického kostela v Miroslavi na Husově ulici 44.

Těšíme se na Vás a Vaše dárky!

Zkoušky na Dětskou vánoční slavnost

Zkoušky na dětskou vánoční slavnost se budou konat v pátky 29. listopadu a 13. prosince a o nedělích 1. a 8. prosince. Hlavní zkouška se uskuteční v sobotu 14. prosince 2013 od 13 – 17 hodin. Dětská vánoční slavnost proběhne v neděli 15. prosince 2013 od 16 hodin.

Pokud se k nám chce někdo přidat, bude vítán. Podmínkou k hraní je účast na hlavní zkoušce 14. prosince a alespoň na jedné z předchozích zkoušek.

Stopy člověka v krajině

Občanské sdružení Stromy v krajině Vás srdečně zve na přednášku Mgr. Martina Škorpíka z Národního parku Podyjí, která bude pojednávat o působení člověka na krajinu od počátků jeho existence až do dneška. Přednáška se uskuteční v pátek 6. prosince 2013 v 18:00 hodin v sálku bývalého ředitelství statku v Miroslavi (na křižovatce ulic Brněnská a Nádražní).